Turniej finałowy Mistrzostw Polski w piłce plażowej

W dniach 22-23 lipca we Wrześni odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej, w którym udział wzięło 16 najlepszych par z całej Polski, w tym nasza dwójka Jakub Wujkowski/Jakub Wąsik
W pierwszym meczu turnieju zmierzyliśmy się z parą Bąkiewicz/Małecki. W grze naszej dwójki od początku meczu widoczny był stres związany z rangą turnieju, który momentami wiązał nam nogi. Po dwóch setach lepsi okazali się aktualni Mistrzowie Polski Kadetów, a my wylądowaliśmy z prawej strony drabinki. Tam w meczu o pozostanie w turnieju zmierzyliśmy się z parą Bodziak/Bodziak, reprezentującą barwy TSV Sanok. Pierwszy set rozpoczął się kiepsko, przegrywaliśmy już nawet 10:17, po czym w końcu udało nam się wrócić do swojej gry, doprowadzając do gry na przewagi, w której niestety lepsi okazali się rywale.
W drugim secie prowadziliśmy wyrównaną walkę, udało nam się nawet wyjść na prowadzenie 18:15, jednak i to nie wystarczyło do wygrania partii. Ostatecznie przegraliśmy w dwóch setach i musieliśmy pożegnać się z turniejem.

Z jednej strony niezwykle cieszymy się z osiągniętego w tym sezonie wyniku, z drugiej pozostaje pewien niedosyt… Wiem, jak chłopaki ciężko pracowali i wiem, jak dobrze potrafią grać, niestety nie byliśmy w stanie zaprezentować pełni swoich umiejetności na tym turnieju. Z pewnością jednak zdobyliśmy cenne doświadczenie.

Ze swojej strony chciałbym raz jeszcze bardzo pogratulować i podziękować chłopakom, należą im się wielkie brawa za to, co udało im się osiągnąć w tym sezonie. 4 miejsce w województwie mazowieckim, 3 miejsce w Mistrzostwach Warszawy, 2 miejsce na turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski oraz udział w Finałach i 13 miejsce w Polsce to naprawdę świetne wyniki, których przed sezonem mało kto by się spodziewał! Brawo! –  trener Maciek Ignatowski