Podsumowanie rundy zasadniczej – juniorzy

W ubiegłym tygodniu, wyjazdowym spotkaniem z RCS Czarni Radom, zakończyliśmy rundę zasadniczą rozgrywek I Ligi Juniorów.
Po rozegraniu kompletu spotkań, ostatecznie zajeliśmy 7 lokatę w tabeli, co sprawia, że wystąpimy już w pierwszej rundzie Play Off, a naszym przeciwnikiem będzie walczący o awans do I ligi zespół Trójka Kobyłka.
– Sezon 2020/21 to sezon storpedowany przez pandemię koronawirusa, w związku z tym przede wszystkim bardzo się cieszę, że udało nam się go do tej pory rozegrać bez większych problemów.
Niestety nie ominęły nas przerwy poszczególnych zawodników związane z chorobami, kwarantannami czy kontuzjami, co sprawiło, że zdrowi zawodnicy nie raz musieli występować na innych pozycjach, żeby załatać dziury po nieobecnych.
W ostatnim czasie jednak większość zawodników wróciło do zdrowia i normalnej pracy na treningach, co mnie bardzo cieszy i daje nadzieję na jak najlepszy występ w play off.
– 7 lokata to na pewno nie jest szczyt naszych marzeń i możliwości. W kilku przegranych spotkaniach zabrakło naprawdę niewiele, żeby obrócić wynik na naszą korzyść.
Naszą największą bolączką jak do tej pory był zdecydowanie brak stabilności w grze oraz brak chłodnej głowy w decydujących momentach setów.
Jednak to co cieszy mnie najbardziej to zdecydowana poprawa jakości naszej gry na przestrzeni rundy zasadniczej. Większość chłopaków nie pracowała ze mną wcześniej, w związku z czym potrzebowaliśmy trochę czasu na „dotarcie się”. 🙂
– Przed nami parę dni odpoczynku, a po świętach wracamy do pracy. Bardzo wierze w mój zespół i jestem pewien, że przy odrobinie szczęścia jesteśmy w stanie namieszać w play offach – podsumował trener Maciej Ignatowski.
Mecze I rundy play off pomiędzy UKS PLAS Warszawa a zespołem z Kobyłki zostaną rozegrane tuż po feriach zimowych. Trzymamy kciuki i walczymy