Mamy medal Mistrzostw Mazowsza Młodzików !!!

Jest Medal !!! Młodzicy z Brązem Mistrzostw Mazowsza !!! Finał rozgrywek, który odbywał się w hali KS Metro nie zaczął się dla nas dobrze, początek pierwszego meczu z Mos Wola to nasze błędy i spokojna gra przeciwnika. Pomimo słabego początku wyszliśmy nawet na prowadzenie 17:14 i 20:18, lecz niestety znowu zaczęliśmy popełniać błędy i ulegliśmy do 22. Drugi set to konsekwencja pierwszej przegranej partii, bez walki przegrywamy do 16 i cały mecz 2:0. W drugim spotkaniu Metro bez większych problemów pokonuje Polonez Wyszków 2:0. W kolejnym meczu musieliśmy wygrać by liczyć się w walce o medale. Presja finału, która wyraźnie ciążyła nam w pierwszym meczu, nagle zniknęła. Choć nasza gra nadal nie była zadowalająca to wola walki i chęć zwycięstwa pozwoliły nam wygrać pierwszego seta do 22. Druga partia pełna dramaturgii i zwrotów akcji przy ogłuszającym dopingu kibiców padła naszym łupem, wygrywamy 27:25 i cały mecz 2:0. Po tej wygranej nadal nie byliśmy pewni medalu ale zwycięstwo dodało nam pewności siebie. W drugim dniu po zwycięstwie Mosu Wola nad Wyszkowem, mogliśmy przystąpić do ostatniego meczu z awansem do 1/4 Mistrzostw Polski. W finałowym pojedynku zmierzyliśmy się z gospodarzem i niepokonaną drużyną finałów KS Metro. Chłopcy przystąpili do meczu bardzo zmotywowani, grając na luzie zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze. Przy licznie zgromadzonej publiczności i super dopingu, nasi grają prawie bezbłędnie i pomimo, że na rozgrzewce kontuzji doznał jeden z naszych przyjmujących (Brawo Marcin za determinację i pomimo bólu, że spróbowałeś pomóc drużynie), pewnie wygrywamy pierwszego seta do 17. W drugim secie niestety musimy dokonać zmiany, kontuzja pleców nie pozwala kontynuować gry Marcinowi. Bardzo dobrą zmianę daje Patryk Lenarcik, który utrzymuje wysoki poziom gry do końca meczu. Set niestety przegrywamy do 19, tracąc serię punktów po świetnych zagrywkach przeciwnika (brawo J.L.).
 Tie break to znowu świetna gra naszych zawodników i na koniec turnieju wygrywamy seta do 10. Cały mecz kończymy wynikiem 2:1, co i tak daje KS Metro złoty medal, a nam satysfakcję pokonania mistrza. Warto powiedzieć, że nasza drużyna w połowie składa się z chłopców o rok młodszych co świetnie rokuje na przyszły sezon. Na wyróżnienie zasługuje gra naszego kapitana Bartka Kozłowskiego, który przez cały turniej utrzymał bardzo wysoką skuteczność w ataku. Bartek otrzymał na zakończenie nagrodę dla najlepszego zawodnika drużyny. Świetne zawody pomimo choroby rozegrał też nasz rozgrywający Bartek Gołębiewski, wielkie serducho do gry. Nasi środkowi Maciek Skierski, Piotrek Podniesiński i Krzysiek Skóra choć jeszcze wiele pracy przed nimi ale i możliwości rozwoju(duży potencjał), też spisali się bardzo dobrze, super mieć trzech równorzędnych zawodników na tej pozycji. Nasz libero Filip Gomułka wywiązał się z powierzonych mu zadań w 100%, świetna robota, Tak Trzymać. Nasi przyjmujący choć o rok młodsi to nie dali się presji i w konfrontacji ze starszymi kolegami wypadli naprawdę dobrze. Oliwier Gościański choć nie mógł się wstrzelić ze swoją zagrywką przez cały turniej to w ostatnim meczu pokazał, że jest bardzo groźny w tym elemencie, a jego pewna gra w ataku pozwoliła nam się cieszyć z dwóch zwycięstw w turnieju. Marcin Bruliński pomimo słabszego pierwszego dnia i zbyt dużej ilości popsutych zagrywek, to bez wątpienia podpora drużyny(jeśli poprawi skuteczność na zagrywce to nie mamy się o co martwić), miejmy nadzieję, że szybko wyleczy kontuzję i będzie gotowy do gry na 1/4 MP. Nasi rezerwowi są Gotowi do gry i wiemy, że możemy na nich liczyć jako drużyna. Świetna zmiana zadaniowa na zagrywce Patryka Lenarcika, który wykonał dwie bardzo trudne zagrywki przy stanie 25:25 w meczu z Wyszkowem i utrzymał jakość gry po kontuzji kolegi w meczu z Metrem, Super. Nasza etatowa podwójna zmiana, która daje nam komfort w trudnych sytuacjach Łukasz Dąbrowski i Maciej Sitarski choć nie mieli większej szansy zaprezentowania sowich umiejętności to w trakcie sezonu pokazali, że możemy być spokojni o pozycję rozgrywającego i atakującego w przyszłym roku. Drugi libero Damian Krakówko oraz środkowi Krzysiek Bonikowski i Mateusz Miziołek to też bardzo ważne ogniwa naszego zespołu, wsparcie z kwadratu też jest bardzo ważne, a wasza gra w sezonie napawa optymizmem na przyszłość. Dzięki dla pozostałych zawodników trenujących z grupą młodzików Mateusza Kalisińskiego, Przemka Więckowskiego, Wojtka Pietrzyka, Bartka Szlendaka, Łukasza Jędrysiaka i Maćka Gumiennego (też dołożyliście cegiełkę do tego sukcesu) oraz naszych kadetów, którzy pomagali w przygotowaniach do turnieju !!!
Pozdrawiamy również Krzyśka Pawlaka na którego czekamy !!!

Skład drużyny: Bartek Kozłowski (kapitan), Krzysiek Bonikowski, Marcin Bruliński, Łukasz Dąbrowski, Bartek Gołębiewski, Oliwier Gościański, Filip Gomułka, Damian Krakówko, Patryk Lenarcik, Mateusz Miziołek, Piotr Podniesiński, Maciej Skierski, Maciej Sitarski, Krzysztof Skóra.

Brawo chłopaki !!! Wielkie Gratulację !!! Oczywiście to nie koniec, absolutnie jedziemy na 1/4 walczyć o awans !!!
Przez cały sezon możemy zawsze liczyć na kibiców/rodziców i nie tylko !!!Nasi kibice Najlepsi są !!! Brawo, świetnie wspieraliście Nas przez cały Turniej !!!
Wielkie podziękowania dla trenera Marcina Figonia oraz Naszych młodziczek, Super, że tak Nas wspieracie, Dzięki !!!

Podziękowania dla pozostałych trenerów i rodziny siatkarskiej PLAS, która tak licznie stawiła się na finały !!!

Gratulacje dla pozostałych medalistów oraz drużyny UKS Polonez Wyszków, która pokazała kawał dobrej siatkówki i wielkie serce do gry.

dziękujemy…
trener Sławomir Petrowicz
trener Mariusz Cichoń.

MVP turnieju Krzysztof Kubiak KS Metro
1. KS Metro Warszawa                  5 pkt   2 w 1 p     5:2   154:1392. UMKS MOS Wola Warszawa    5 pkt   2 w  1 p    4:2    144:1183. UKS PLAS Warszawa               5 pkt   2 w  1 p    4:3    149:1494. UKS Polonez Wyszków             3 pkt   0 w  3 p    0:6    111:153

KS Metro – UKS Polonez Wyszków                             2:0 (25:18, 25:18)UKS PLAS Warszaw UMKS MOS Wola Warszawa    0:2 (22:25, 16:25)UKS Polonez Wyszków – UKS PLAS Warszawa         0:2 (22:25, 25:27)KS Metro Warszawa – UMKS MOS Wola                     2:0 (27:25, 25:19) UMKS MOS Wola – UKS Polonez Wyszków                2:0 (25:21, 25:7)KS Metro Warszawa – UKS PLAS Warszawa              1:2  (17:25, 25:19, 10:15)