Turniej młodzików w Łodzi

1 września nasza drużyna młodzików pojechała na turniej „Grocik Volleyball Cup” do Łodzi. Mimo tego, że niektórzy jeszcze dochodzili do siebie po Strzegowskiej walce o „złoty termometr”, już w pierwszym meczu pokazali, że ostatni tydzień treningów oraz przygotowania na obozie nie poszły na marne, pokonując drugi skład Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata 2:0. Następnie przyszło im zmierzyć się z Czarnymi Radom ’04. Początkowo, gra była bardzo wyrównana, jednak dzięki świetnemu rozegraniu, skutecznym atakom i znacznej ilości błędów przeciwnika wyszli na prowadzenie, ostatecznie wygrywając 2:0. W trzecim meczu spotkali się z Mos Wola Warszawa. Pierwszy set zakończył się szybką wygraną Plas-u 25:14. Jednak w następnym gra się zaostrzyła i obie drużyny szły łeb w łeb. Wynikło z tego kilka nerwowych akcji, ale w końcu Plas Warszawa pokonał Mos Wola 2:0 niczym na turnieju na Ursynowie parę miesięcy wcześniej.  W półfinale  zagraliśmy z pierwszym składem Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata. Dzięki skutecznemu rozegraniu oraz mocnym atakom wygraliśmy pierwszego seta 25:15, a drugiego 25:10. Nadszedł czas na walkę o pierwsze miejsce.  W finale młodzicy ponownie spotkali się z Czarnymi Radom. Był to najbardziej emocjonujący pojedynek turnieju. Zwłaszcza w pierwszym secie, który po ciężkiej walce zakończył się 25:21 dla Plas-u. Potem było już tylko lepiej. W pewnym momencie drugiego seta młodzicy wygrywali 11:1. Byliśmy świadkami wiele pięknych i przemyślanych akcji Ostatecznie set skończył się wynikiem 25:16, czyli po raz kolejny 2:0. I tak właśnie młodzicy zwyciężyli cały turniej bez utraty seta. Dodatkowo, były też wyróżnienia. Graczem drużyny został Maciej Sitarski, a zawodnikiem turnieju ogłoszono Oliwiera Gościańskiego, który w nagrodę prócz statuetki otrzymał piłkę od koszykówki z podpisem Marcina Gortata. Wielkie gratulacje dla całego zespołu, bo aż przyjemnie się ogląda ich grę i to jak coraz bardziej stają się zgraną drużyną. Widać, że obóz bardzo wpłynął na ich grę, jak i relacje. Trzymamy kciuki za ten sezon oraz nadchodzący Międzynarodowy Turniej  w Krakowie. Miejmy nadzieję, że poradzą tam sobie równie dobrze.

Relację z wydarzenia opracowała (Zielona)